Itt vannak az első képek: Elisabeth Moss és Joseph Fiennes főszereplésével készül tíz részes sorozat Margaret Atwood A szolgálólány meséje című művéből. A disztopikus műben egy vallási fundamentalista államban szigorú kontroll alatt tartják a nőket, akik az atomerőművek által okozott sugárszennyezést követően is termékenyek maradtak.
2016. december 05. 08:44
p
0
0
0
Mentés
Tízrészes sorozatot készít Margaret Atwood A szolgálólány meséje című disztópiájábáól a Hulu, és most az első képek is napvilágra kerültek. Erről szól egyébként a történet: „A regény egy jövőbeli, vallási fundamentalista államban játszódik, ahol a főhősnőt csupán azért tartják becsben, mert azon kevesek egyike, akinek termékenysége az atomerőművek által okozott sugárszennyezést követően is megmaradt. Az ultrakonzervatív Gileád Köztársaság – a jövő Amerikája? – szigorú törvények szerint él. A megmaradt kevéske termékeny nőnek átnevelő táborba kell vonulnia, hogy az ott beléjük vert regula szerint hozzák világra az uralkodó osztály gyermekeit.” Az Arthur C. Clarke-díjas regényből egyébként 1990-ben hasonló címmel film is készült.
Sok más mellett világirodalmi podcastsorozatot indítanak, könyvklubokat szerveznek, és idén is kiosztják a Libri irodalmi díjakat. Ludvig Orsolya Stefanie-t, a cégcsoport marketingés kommunikációs igazgatóját kérdeztük.
Lovecraft hagyatéka számos módon és formában újraéledt már, azonban a kozmikus horror ezen adaptációk között mindig a fantázia birodalmában maradt. Egészen mostanáig, amikor Arkham árnyait magunk is megismerhetjük.
Mi történik, ha egy domonkos nővér, akinek szenvedélye a közgazdaságtan, összeereszti Aquinói Szent Tamást a 21. század piaci valóságával? Megszületik a Summa oeconomiae, amelyben filozófia, teológia, gazdaság és gyakorlati tapasztalatok találkoznak.
Számos szcenáriót láthattunk és olvashattunk már arról, hogy miképpen reagálna az emberiség egy világvége-helyzetre. Az eternauta egy egészen új opciót mutat be.